Elon Musk zrazil hodnotu firmy Tesla o 14 miliárd dolárov, môže za to jeho príspevok na Twitteri

Veda a technika

2.5.2020 (Webnoviny.sk) – Zakladateľ spoločnosti Tesla Elon Musk zrazil hodnotu firmy o 14 miliárd dolárov (v prepočte 12,87 miliardy eur), keď sa prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter vyjadril, že ceny akcií spoločnosti Tesla sú podľa neho privysoké.

Hodnota jeho vlastného podielu vo firme zároveň klesla o tri miliardy dolárov (2,76 miliardy eur). Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Miliardár sa chystá predať svoj majetok

V sérii tweetov okrem iného známy vynálezca informoval, že sa na neho hnevá priateľka, že sa chystá predať všetok svoj majetok, vrátane domu, alebo tiež konštatoval „Hnev, hnev na vymieranie svetla uvedomelosti“.

Tweety o firme mu majú schvaľovať právnici

V roku 2018 pritom po podobnom prešľape, keď sa na Twitteri vyjadroval k budúcnosti Tesly na burze, dostal od úradov pokutu 20 miliónov dolárov a musel sa zaviazať, že všetky tweety týkajúce sa firmy, mu najprv schvália právnici.

Wall Street Journal sa podľa BBC pýtal miliardára, či o cene akcií žartoval a či si dal tweet schváliť, na čo dostali odpoveď „Nie“.

Viac k témam: autá, firma, pokuta
Zdroj: Webnoviny.sk – Elon Musk zrazil hodnotu firmy Tesla o 14 miliárd dolárov, môže za to jeho príspevok na Twitteri © SITA Všetky práva vyhradené.