Úhorovce v akváriách pre koronavírus zabúdajú na ľudí, tí preto môžu rybám zavolať cez videohovor

Zaujímavosti

2.5.2020 (Webnoviny.sk) – Pandémia koronavírusu sa dotkla aj obyvateľov akvárií. Napríklad v akváriu Sumida v japonskom Tokiu, ktoré je od 1. marca zavreté, miestne úhorovce z podčeľade Heterochongrinae začínajú zabúdať na ľudí.

Tieto citlivé ryby boli zvyknuté zo svojich nádrží vídať denne stovky tvárí, no po týždňoch v prázdnom akváriu sa začínajú skrývať pred ošetrovateľmi. Tí majú potom problém skontrolovať, či sú zdravé.

Viac o téme: Koronavírus

Preto sa akvárium rozhodlo obrátiť na verejnosť s netradičnou prosbou, a to či by ľudia nemohli rybkám zavolať cez videohovor. Úhorovcom by to totiž mohlo pripomenúť, že sú ľudia priateľskí.

Akvárium chová 300 takýchto úhorovcov, ktorých chce predstaviť ľuďom doma, aby im mohli ošetrovatelia spraviť potrebné zdravotné kontroly.

Ľudia budú môcť „volať s rybami“ od 3. do 5. mája, keď bude pred nádržou úhorovcov postavených päť tabletov. Záujemcovia a záujemkyne na ne budú môcť zavolať prostredníctvom aplikácie FaceTime od Applu.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, telefonovanie, úhorovce, videohovory
Zdroj: Webnoviny.sk – Úhorovce v akváriách pre koronavírus zabúdajú na ľudí, tí preto môžu rybám zavolať cez videohovor © SITA Všetky práva vyhradené.