Halák má vo vrecku novú zmluvu v zámorskej NHL, v klube Boston Bruins ostane aj ďalšiu sezónu

Hokej Šport

2.5.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák má vo vrecku novú zmluvu v zámorskej NHL. Skúsený 34-ročný gólman podpísal s klubom Boston Bruins predĺženie kontraktu o jednu sezónu, „medveďom“ tak bude aj v ročníku 2020/2021.

Informáciu potvrdil generálny manažér klubu Don Sweeney na oficiálnom webe Bruins s dodatkom, že hodnota zmluvy je 2,25 milióna USD. Pôvodná zmluva Haláka s Bruins znela do leta 2020 s ročným platom 2,75 milióna USD.

Halákové úspechy v NHL

Jaroslav Halák je súčasťou tejto organizácie od leta 2018, predtým chytal aj za New York Islanders, Washington Capitals, St. Louis Blues a Montreal Canadiens. Krátko bol aj súčasťou klubu Buffalo Sabres, no neodchytal zaň ani jedno stretnutie.

V prerušenej sezóne 2019/2020 v bránke Bostonu absolvoval 31 duelov a zaznamenal v nich priemer 2,39 inkasovaného gólu na jeden zápas a úspešnosť zásahov 91,9 percent.

Celkovo má na svojom konte už 520 štartov v základnej časti NHL (2,48 gólu na duel a úspešnosť 91,6 percenta), pripísal si v nich rovných 50 shutoutov. V play-off pridal ďalších 30 stretnutí.

Slovensko reprezentoval na troch MS a dvoch ZOH, ako súčasť tímu Európy skončil druhý na Svetovom pohár v roku 2016.

Najlepší brankár minulej dekády NHL

Bratislavský rodák sa nedávno dostal do rebríčka najlepších brankárov uplynulej dekády v NHL. Odborník na zámorský hokej Travis Yost z televíznej stanice TSN určil dvojicu najlepších brankárov v každom z 31 tímov NHL počnúc sezónou 2010/2011.

A Haláka zaradil ako dvojku do najlepšieho páru s Nemcom Thomasom Greissom za ich pôsobenie v tíme New York Islanders.

Viac k témam: NHL National Hockey League, podpísanie zmluvy
Zdroj: Webnoviny.sk – Halák má vo vrecku novú zmluvu v zámorskej NHL, v klube Boston Bruins ostane aj ďalšiu sezónu © SITA Všetky práva vyhradené.