Nie najlepšou slovenčinou sa vyhráža, že zverejní intímne zábery. Pozor na podvodný email

Slovensko Správy

6.4.2020 (Webnoviny.sk) – Na Slovensko po čase opäť dorazil podvodný e-mail, v ktorom sa autor prijímateľovi nie najlepšou slovenčinou vyhráža, že zverejní intímne zábery, ktoré vraj zaznamenal cez webkameru.

Nezáleží pritom, či prijímateľ má, alebo nemá webkameru. Ako upozornila polícia na sociálnej sieti, takéto správy chodia komukoľvek. Ich autor požaduje 970 eur, teda presne toľko, ako pri poslednej vlne podvodného e-mailu.

Polícia preto znovu pripomína, aby prijímatelia na tieto správy v žiadnom prípade neodpovedali, v nastaveniach e-mailovej schránky si tohto príjemcu zablokovali a správu presunuli do priečinka spam. Odosielateľ podozrivého emailu používa niekoľko adries.

Preto nie je vylúčené, že aj po zablokovaní odosielateľa sa budú tieto správy opakovať. „V takom prípade postupujte analogicky a zablokujte odosielateľa a následne e-mail odstráňte. Nikdy neklikajte na žiadne odkazy v e-mailoch od osôb, ktoré nepoznáte,” radí polícia.

Viac k témam: podvodník
Zdroj: Webnoviny.sk – Nie najlepšou slovenčinou sa vyhráža, že zverejní intímne zábery. Pozor na podvodný email © SITA Všetky práva vyhradené.