Britská zbrojárska firma Babcock upravuje svoju výrobu, vyrobí 10-tisíc pľúcnych ventilátorov

Správy Svet

6.4.2020 (Webnoviny.sk) – Britská zbrojárska firma Babcock oznámila, že vyrobí 10-tisíc ventilátorov, aby pomohla riešiť koronavírusovú krízu. „Sme hrdí na to, že sme od úradu vlády dostali kontrakt na výrobu 10-tisíc ventilátorov … produkt sa vyvíja v spolupráci s etablovanými veľkými medzinárodnými dodávateľmi ventilátorov pre akútne nutnú zdravotnú starostlivosť,“ uviedla firma Babcock.

Tento krok nasleduje po tom, ako britský výrobca domácich spotrebičov Dyson pred takmer dvomi týždňami oznámil, že dostal vládnu objednávku na ventilátorov. Informuje o tom portál bbc.com.

Svoj výrobný program pandémii prispôsobuje aj americký technologický gigant Apple, ktorý oznámil, že začne produkciu tvárových štítov pre zdravotníckych pracovníkov.

Generálny riaditeľ Applu Tim Cook na Twitteri uviedol, že firma navrhla a teraz vyrába ochranné prostriedky. Spoločnosť plánuje produkovať viac ako milión tvárových štítov týždenne, ktoré najprv dodá americkým zdravotníkom a potom ich bude distribuovať globálne.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, pľúcne ventilátori
Zdroj: Webnoviny.sk – Britská zbrojárska firma Babcock upravuje svoju výrobu, vyrobí 10-tisíc pľúcnych ventilátorov © SITA Všetky práva vyhradené.