Slonica Lucky zo zoologickej záhrady v San Antoniu oslávila úctyhodné 60. narodeniny

Zaujímavosti

6.4.2020 (Webnoviny.sk) – V texaskej San Antonio Zoo v nedeľu oslávila 60. narodeniny samica slona ázijského (Elephas maximus) menom Lucky. Vedenie sprostredkovalo oslavu pre verejnosť prostredníctvom služby Facebook Live a záujemcovia tak mohli vidieť, ako si oslávenkyňa a jej dve kamarátky Nichole a Karen pochutnávajú vo vyzdobenom výbehu na dobrotách, vrátane koláča z ovocia a zeleniny.

Vo voľnej prírode žijú kratšie

Ošetrovateľka Candace Gutierrez uviedla, že oslava je zároveň vyjadrením pocty všetkým kolegom, ktorí sa dobre starajú o zvieratá.

Dodala, že slony ázijské sa vo voľnej prírode nedožívajú takéhoto vysokého veku, keďže majú rôzne zdravotné problémy.

Lucky žije v zoo od roku 1962, medzi zamestnancami je známa ako jeden z najmilších a najpohodovejších slonov v zoo.

Ľudí poprosili o príspevky

Väčšina týchto slonov sa v divočine dožíva v priemere 48 rokov. V zoo je ich vek vyšší vďaka špeciálnej strave a starostlivosti.

Riaditeľ zoo Tim Morrow potvrdil, že každý mesiac minú na potravu pre jedného slona ázijského 3500 dolárov (v prepočte približne 3250 eur).

Zároveň poprosil ľudí o príspevky na zabezpečenie prevádzky zoo, ktorá po zatvorení svojich brán v dôsledku koronavírusu prišla takmer o všetok finančný príjem.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: narodeniny, slon, slon ázijský
Zdroj: Webnoviny.sk – Slonica Lucky zo zoologickej záhrady v San Antoniu oslávila úctyhodné 60. narodeniny © SITA Všetky práva vyhradené.