Viac než sto hasičov bojuje s požiarom v Oščadnici, na pomoc im letel aj vrtuľník (foto)

Slovensko Správy

6.4.2020 (Webnoviny.sk) – Viac ako stovka dobrovoľných a profesionálnych hasičov stále zasahuje pri rozsiahlom požiari lesného rúbaniska v Oščadnici. V miestnej časti Lalíky vypukol požiar krátko po 11:00 a postupne zasiahol plochu o rozlohe približne 20 hektárov.

Agentúru SITA o tom informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Na pomoc s hasením požiaru bol vyslaný vrtuľník Leteckého útvaru Ministerstva vnútra (MV) SR. „Vrtuľník uskutočnil doposiaľ osem zhodov, v hasení bude pokračovať až do zotmenia. Na požiarisku sú tri ohniská, z ktorých sa hasičom už dve podarilo lokalizovať. Tretie ohnisko sa nachádza v neprístupnom teréne. Pri udalosti sa doposiaľ nikto nezranil,“ priblížila aktuálne informácie Križanová.

Na mieste udalosti je podľa jej slov aj expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu MV SR, keďže predbežná škoda bola vyčíslená na viac ako 200-tisíc eur.

Viac k témam: požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Viac než sto hasičov bojuje s požiarom v Oščadnici, na pomoc im letel aj vrtuľník (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.