Čína obmedzila hranie online hier, deti a tínedžeri môžu za počítačom stráviť len určitý čas

Zaujímavosti

6.11.2019 (Webnoviny.sk) – Čínska vláda centrálne stanovila, ako dlho a kedy presne môžu deti a tínedžeri hrať počítačové hry.

Vekové obmedzenie pre počítačové hry

Ak nemáte viac ako osemnásť rokov, tak podľa nových smerníc, ktoré vláda zverejnila v stredu, si najnovšie už v Číne nezahráte počítačovú hru online medzi desiatou večer a ôsmou ráno.

Čas, ktorý môžu deti a tíndežeri stráviť hraním takýchto hier, vláda obmedzila na hodinu a pol denne počas školského týždňa a tri hodiny denne cez víkendy a voľné dni.

Ľahká kontrola dodržiavania pravidiel

Krajina už v roku 2018 začala centralizovať register spoločností ponúkajúcich počítačové hry s možnosťou hrať ich online, takže kontrola dodržiavania týchto nových pravidiel nebude pre čínske úrady problém.

V minulom roku Čína v rámci boja proti nadmernému hraniu hier deťmi a tínedžermi dokonca prestala povoľovať vstup nových hier na čínsky trh, pričom tento zákaz trval osem mesiacov.

Viac k témam: počítače, počítačová hra
Zdroj: Webnoviny.sk – Čína obmedzila hranie online hier, deti a tínedžeri môžu za počítačom stráviť len určitý čas © SITA Všetky práva vyhradené.