Princ Charles sa dočkal poriadnej kritiky, môže za to jeho cesta na prednášku o emisiách

Zaujímavosti

3.2.2020 (Webnoviny.sk) – Britský princ Charles sa ocitol pod paľbou kritiky, keď sa prevalilo, že letel na vyše 200 kilometrov vzdialenú prednášku o znižovaní emisií uhlíka kráľovniným vrtuľníkom a následne presadol do Bentley. Princ letel zo svojho sídla v Highgrove na univerzitu v Cambridgei prednášať o možnostiach čistejšej leteckej dopravy.

Podľa odhadov dosiahli celkové výdavky na jeho cestu najmenej 12 000 libier (14 000 eur) a dopravné prostriedky vyprodukovali 2,5 tony uhlíkových emisií.

Kráľovský palác sa však 71-ročného Charlesa zastal. „Princ sa osobne nezúčastňuje na rozhodovaní o svojej doprave, avšak zaisťuje, aby všetky uhlíkové emisie každoročne vykompenzoval,“ uviedol jeho hovorca pre denník Daily Mail.

Ako dodal, spôsob dopravy vyberajú s ohľadom na princov čas, vzdialenosť cesty a bezpečnosť. Informácie pochádzajú z webstránky dailymail.co.uk.

Viac k témam: emisie
Zdroj: Webnoviny.sk – Princ Charles sa dočkal poriadnej kritiky, môže za to jeho cesta na prednášku o emisiách © SITA Všetky práva vyhradené.