Vianočné sviatky aj so štedrovečernou ponukou v Tatrách sú čoraz žiadanejšie, Silvester tak isto

Slovensko Správy

23.12.2019 (Webnoviny.sk) – Záujem o trávenie vianočných sviatkov aj štedrej večere v hoteloch vo Vysokých Tatrách každoročne rastie. Výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Lucia Blašková to pripisuje celkovému trendu a záujmu ľudí o cestovanie.

Rovnako si klienti zvykli aj na pohodlné trávenie Vianoc, teda bez práce, varenia, s pôžitkami, ktoré tatranská dovolenka ponúka. Väčšina balíkov, ktoré hotelieri ponúkajú, obsahuje skipass, respektíve podobné služby navyše,“ uviedla pre agentúru SITA.

Zároveň dodala, že hoci menšie ubytovacie zariadenia bývajú počas sviatkov zatvorené a otvárajú až od 26. decembra, vo viacerých hoteloch je možné ešte na poslednú chvíľu zohnať ubytovanie. Silvester je však už takmer vypredaný.

Individuálne cestovanie

Pred Vianocami prileteli do Tatier aj prví návštevníci z Ukrajiny, a to leteckou linkou Poprad – Kyjev, ktorá bude v prevádzke po celú zimu.

Tento rok je novinkou aj to, že letenky sú voľne dostupné aj pre klientov, ktorí necestujú s cestovkami, ale môžu si ich kúpiť individuálne. Veríme, že návštevnosť tejto klientely túto zimu tiež porastie,“ poznamenala Blašková.

Z iných národností je momentálne v Tatrách počuť predovšetkým češtinu či maďarčinu, no celkový zvýšený záujem tam evidujú aj napríklad z krajín Beneluxu.

Množstvo atrakcií

Blašková predpokladá, že aj tento rok porastie počet jednodňových návštevníkov, ktorí vyhľadávajú atrakcie a chcú stráviť deň nielen lyžovaním, ale tiež pobytom v prírode.

Najväčšou atrakciou je okrem Tatranského ľadového dómu napríklad aj sánkovačka na Hrebienku, ktorú už spustili po prvom snežení, nové klzisko v centre Starého Smokovca, ale i program, ktorý sa chystá v Tatranskej Lomnici,“ priblížila.

Na Štrbskom plese sú podľa jej slov pripravené okrem lyžovačky aj bežkárske trate a ďalšie možnosti zábavy, ako sú snehové skútre či program, ktorý vyvrcholí na Silvestra. Pripomenula tiež možnosti zimnej turistiky, medzi obľúbené patrí návšteva Popradského Plesa.

Viac k témam: lyžovačka, vianocne zvyky
Zdroj: Webnoviny.sk – Vianočné sviatky aj so štedrovečernou ponukou v Tatrách sú čoraz žiadanejšie, Silvester tak isto © SITA Všetky práva vyhradené.