Kvalifikácia v Alta Badii priniesla niekoľko prekvapení a nepostúpil ani Adam Žampa

Ostatné športy Šport

23.12.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa neuspel v kvalifikácii paralelného obrovského slalomu v talianskom stredisku Alta Badia.

V súčte oboch jázd dosiahol výsledný čas 43,24 sekundy, čo mu stačilo na konečné 44. miesto. Do hlavnej časti postúpilo 32 najlepších pretekárov, pričom rodáka z Kežmarku delilo od postupu 33 stotín.

Žampa začal na červenej trati

Starší z bratskej dvojice Žampovcov začal kvalifikáciu na červenej trati. Dosiahol čas 21,46 sekundy, čím o 65 stotín zaostal za najlepším výkonom Nóra Henrika Kristoffersena.

V druhej jazde na modrej trati sa slovenský zjazdár nedokázal zlepšil. Naopak, bol ešte o 0,32 sekundy pomalší, a tak sa s paralelným slalomom, ktorého sa zúčastnilo 58 pretekárov, rozlúčil už v kvalifikácii.

Niekoľko prekvapení

Kvalifikácia úvodného paralelného obrovského slalomu sezóny priniesla aj niekoľko prekvapení.

So štartovým číslom dva nedokončil hneď svoju úvodnú jazdu Francúz Clément Noël, ktorý v tomto roku ovládol hneď tri slalomové podujatia.

S nástrahami trate si neporadil ani jeho krajan Victor Muffat-Jeandet alebo skúsený Talian Manfred Moelgg. Víťazom kvalifikácie sa stal Nór Aleksander Aamodt Kilde, ktorý sa ako jediný dostal pod hranicu 42 sekúnd.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní

Alta Badia (Tal.)

Paralelný obrovský slalom mužov (kvalifikácia): 1. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) 41,76 s, 2. Stefan Luitz (Nem.) +0,41 s, 3. Alexander Schmid (Nem.) +0,46, 4. Henrik Kristoffersen (Nór.) +0,47, 5. Roland Leitinger (Rak.) +0,58, 6. Leif Kristian Nestvold-Haugen (Nór.) +0,61… 44. Adam Žampa (SR) +1,48 s

Viac k témam: Alta Badia, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Kvalifikácia v Alta Badii priniesla niekoľko prekvapení a nepostúpil ani Adam Žampa © SITA Všetky práva vyhradené.