Thajského Jacka Rozparovača pustili z väzenia, ďalšiu obeť mal zabiť v deň ich plánovanej svadby

Správy Svet

18.12.2019 (Webnoviny.sk) – Thajská polícia v stredu zatkla usvedčeného sériového vraha, ktorý čelí obvineniam z ďalšej vraždy. Tú údajne spáchal len sedem mesiacov po tom, čo ho prepustili z väzenia. Somkida Poompuanga zatkli vo vlaku po celoštátnom pátraní, ktoré sa začalo, keď ho identifikovali ako podozrivého v prípade nedeľnej vraždy hotelovej chyžnej v severovýchodnej provincii Chon Kaen.

Somkida, ktorý má prezývku “thajský Jack Rozparovač”, odsúdili v roku 2005 za vraždy piatich žien pracujúcich v nočných kluboch. Svoje obete uškrtil alebo utopil. Prepustili ho v máji tohto roku na základe toho, čo väzenskí predstavitelia teraz označujú za nesprávnu metódu posudzujúcu dobré správanie sa väzňov.

Somkid svoju najnovšiu obeť poznal cez internet a v decembri spolu začali žiť. Žena svojej dcére a susedom povedala, že sa zaňho vydá 15. decembra, teda v deň, keď zomrela, uviedli vyšetrovatelia.

Viac k témam: sériový vrah, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Thajského Jacka Rozparovača pustili z väzenia, ďalšiu obeť mal zabiť v deň ich plánovanej svadby © SITA Všetky práva vyhradené.