Sherrocková je prvou ženou s víťazstvom na majstrovstvách sveta PDC (video)

Ostatné športy Šport

18.12.2019 (Webnoviny.sk) – Angličanka Fallon Sherrocková sa navždy zapísala do histórie šípok. V utorok sa stala vôbec prvou ženou, ktorá vyhrala zápas na scéne majstrovstiev sveta organizácie PDC.

Ťažko hľadala slová

V londýnskom Alexandra Palace si rodáčka z Milton Keynes vyšliapla v prvom kole na krajana Teda Evettsa, ktorého zdolala 3:2 na sety. V bezprostrednom rozhovore len ťažko hľadala slová, ktorými by opísala svoje pocity.

„Nemôžem tomu uveriť a neviem, čo mám povedať. Je to rozhodne jeden z najlepších momentov môjho života. Teší ma, že môžem ďalej pokračovať na tomto pódiu. Ďakujem všetkým. Som veľmi šťastná, pretože som sa zapísala do histórie a dosiahla obrovský úspech pre ženské šípky,“ vyjadrila sa Sherrocková, ktorú cituje web BBC.

Šesťkrát hodila 180

Pred štyrmi rokmi bola vo finále majstrovstiev sveta, ale pod hlavičkou menej prestížnej organizácie BDO.

Sherrocková predviedla v zápase solídny priemer 91,12 a až šesťkrát hodila najvyššie možné skóre (180). Pri zatváraní dosiahla úspešnosť 41,38%, čo je viac, než dosiahol vo svojom zápase prvého kola napríklad dvojnásobný majster sveta Gary Anderson.

Zaujímavosťou je, že jeden titul získala spomenutá Angličanka aj na Slovensku. Vo februári 2018 ovládla Slovak Open v Šamoríne, keď vo finále zdolala krajanku Danielle Ashtonovú 5:3 na legy.

Viac k témam: majstrovstvá sveta v šípkach
Zdroj: Webnoviny.sk – Sherrocková je prvou ženou s víťazstvom na majstrovstvách sveta PDC (video) © SITA Všetky práva vyhradené.