Skutok sa stal a cirkus politikov som čakal, vraví Lučanský o obvineniach Fica a Kisku

Slovensko Správy

8.12.2019 (Webnoviny.sk) – Skutok sa stal a cirkus politikov som čakal, reagoval policajný prezident Milan Lučanský na vznesené obvinenia voči Roberovi F. a Andrejovi K. Policajný prezident zdôraznil, že stojí za každým policajtom, ktorý si svoju prácu robí zákonne.

„Nechcel som komentovať slová politikov po vznesení posledných medializovaných obvinení, pretože mi to prišlo nevhodné pre nešťastie v Prešove. Musím však povedať, že ten cirkus, ktorý predviedli, som očakával. Chcem preto odkázať všetkým policajtom, že stojím za každým jedným, ktorý si svoju prácu robí zákonne a podľa svojho najlepšieho svedomia,“ napísal na Facebooku Lučanský.

„Policajná mafia“ je silná káva

To, že ho politici volajú každý týždeň na rokovanie brannobezpečnostného výboru, mu nevadí.

„Rád vysvetlím, čomu neporozumeli. Ale nazývať nás ‚policajnou mafiou‘, to je už silná káva. Preto chcem politikom aj občanom odkázať, že pokračujeme ďalej, pretože skutok sa stal,“ dodal policajný prezident.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil vo štvrtok 5. decembra Roberta F. z trestných činov hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu. Informovala o tom Polícia SR na svojom facebookovom profile.

Extrémizmus a kauza firmy KTAG

„Napriek tomu, že Najvyšší súd SR rozhodol, že extrémistické výroky exposlanca Milana Mazureka sú trestným činom a odsúdil ho za ne, Robert F. mal s nimi verejne súhlasiť, a tak svoj postoj šíriť cez sociálne siete. Môže mu hroziť trest odňatia slobody na jeden až päť rokov,“ uviedla polícia v statuse.

6. decembra NAKA obvinila aj bývalého prezidenta a predsedu strany Za ľudí Andreja K. Obvinenie padlo v súvislosti s kauzou okolo jeho firmy KTAG.

Viac k témam: obvinenie, policajný prezident, predseda strany Smer-SD, predseda strany Za ľudí
Zdroj: Webnoviny.sk – Skutok sa stal a cirkus politikov som čakal, vraví Lučanský o obvineniach Fica a Kisku © SITA Všetky práva vyhradené.