Je to partia úchylákov a v parlamente neurobili nič, pustil sa Hlina do kotlebovcov

Slovensko Správy

8.12.2019 (Webnoviny.sk) – Predseda strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba víta stíhania Roberta F. a Andreja K., ktorých obvinila Národná kriminálna agentúra (NAKA) tento týždeň. Zákon by mal podľa neho platiť pre všetkých rovnako a vo všetkých oblastiach života. Robert F. je obvinený z podnecovania rasovej nenávisti a Andrej K. v súvislosti s kauzou okolo jeho firmy KTAG.

Líder Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Alojz Hlina sa obáva, že NAKA v tejto veci na seba zobrala úlohu „reklamnej agentúry“. Vyhlásili to v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

Drucker o zmene volebného systému

„Pár mesiacov pred voľbami tu padajú obvinenia. Nie je to štandardné, nie je to dobré, ale je to dôsledkom všetkého, čo sa tu deje,“ myslí si exminister zdravotníctva a vnútra a predseda strany Dobrá voľba Tomáš Drucker. Podstata volieb však podľa neho nie je o marketingu, ale o tom, aby si ľudia zvolili zástupcov, ktorí dokážu viesť krajinu.

„V tejto súvislosti si preto nemyslím, že treba zmeniť voľbu generálneho prokurátora, ale skôr by sme sa mali vrátiť k zmene volebného systému,“ uviedol Drucker.

Kotleba zdôraznil, že ĽSNS je jediná parlamentná strana, ktorá nie je do niečoho namočená. „Nemáme nič spoločné s Gorilou. Voči našej strane bola zneužívaná justícia,“ vyhlásil Kotleba.

Snaha o rozpustenie strany

Ako príklad uviedol snahu o rozpustenie ich strany zo strany Najvyššieho súdu SR. Už vtedy podľa neho mohlo ísť o istú politickú objednávku.

Hlina v reakcii na to uviedol, že klub ĽSNS je „partia úchylákov, ktorí ani nevedia pracovať na počítači“. Kotlebovi vyčítal taktiež to, že jeho strana dostala päť miliónov zo štátneho rozpočtu na činnosť, no jeho poslanci v parlamente nerobia nič.

Druckera zaráža, kto vlastne Marian Kotleba je. Poukázal predovšetkým na jeho štvorročné pôsobenie na pozícii banskobystrického župana, ktoré považuje za veľmi slabé a zlé.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Je to partia úchylákov a v parlamente neurobili nič, pustil sa Hlina do kotlebovcov © SITA Všetky práva vyhradené.