Plánujete cestu do Čiernej Hory? Ministerstvo odporúča Slovákom mať papierovú formu potvrdení či testy

Správy Svet

17.8.2021 (Webnoviny.sk) – Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Podgorici odporúča cestujúcim do Čiernej Hory zabezpečiť si papierovú formu potvrdení a testov potrebných pre vstup do krajiny. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.

Možnosťou je aj test na protilátky

Platí to pre tých, ktorí do Čiernej Hory vstupujú z inej ako bezpečnej krajiny. Tí sa musia preukázať negatívnym výsledkom PCR testu na ochorenie COVID-19, ktorý nie je starší ako 72 hodín.

Viac o téme: Koronavírus

Ďalšou možnosťou je negatívny test na protilátky nie starší ako 30 dní alebo výsledok antigénového testu, ktorý nie je starší ako 48 hodín. Vstup je možný aj pre očkovaných a pre tých, ktorí ochorenie COVID-19 prekonali.

Stále je bezpečnou krajinou

Naďalej platí, že SR je z pohľadu Čiernej Hory bezpečnou krajinou a vstup do nej je možný bez obmedzení, pokiaľ sa cestujúci pred vstupom do Čiernej Hory zdržiaval najmenej 15 dní v bezpečnej krajine.

V Čiernej Hore je povinné nosenie rúšok v interiéri, túto povinnosť majú aj deti od päť rokov veku. V exteriéri je rúško povinné tam, kde nie je možné dodržiavať dvojmetrové rozostupy.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus, PCR test
Zdroj: Webnoviny.sk – Plánujete cestu do Čiernej Hory? Ministerstvo odporúča Slovákom mať papierovú formu potvrdení či testy © SITA Všetky práva vyhradené.