Situácia v Grécku sa stabilizuje a požiare sú pod kontrolou, domov sa vracajú aj slovenskí hasiči

Správy Svet

17.8.2021 (Webnoviny.sk) – Ďalšie nasadenie zahraničných hasičských tímov v Grécku nie je potrebné, situácia s lesnými požiarmi sa totiž stabilizuje. Ako na sociálnej sieti napísal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), odchod slovenských hasičov z krajiny je plánovaný na utorok 17. augusta, pričom Grécko opúšťajú aj tímy z Česka, Rumunska, Rakúska, Francúzska, Nemecka a Poľska.

Minister zároveň zdôraznil, že pomoc našich hasičov pri zdolávaní požiarov v Grécku nezostala nepovšimnutá ani v zahraničí a články, reportáže a videá o ich niekoľkodňovom boji s požiarmi zdieľajú médiá v USA, Austrálii, Kanade, Anglicku, Írsku, Srbsku, Rumunsku a v mnohých ďalších krajinách.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rozsiahle lesné požiare v Grécku (fotografie)

Mikulec sa poďakoval hasičom

„Samozrejme, najčastejšie sa zmienky o slovenských hasičoch objavujú v gréckych médiách. Tím našich hrdinov dostal prezývku „Slovenský ochranný múr proti požiarom,“ uviedol minister. Zároveň našim hasičom poďakoval.

„Slovami je ťažké opísať, ako si vážime vašu prácu, ako aj prácu hasičov, ktorí vás zastúpili doma na Slovensku,“ doplnil.

Hrdá vlasť

Hasičom za aktivity v Grécku poďakoval aj podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO) „Ďakujem všetkým príslušníkom Hasičského a záchranného zboru za pomoc Grécku a za šírenie dobrého mena slovenských záchranných zložiek v zahraničí. Vaša vlasť je na vás hrdá!“ vyhlásil.

Požiare v Grécku rozdúchala najhoršia vlna horúčav za uplynulých 30 rokov. Ortuť teplomera sa vyšplhala na 45 stupňov Celzia. Od konca júla vypuklo v celom Grécku viac ako 580 požiarov. S ohňom bojovali nielen grécki požiarnici, ale pomáhali im aj kolegovia z viac ako 20 krajín v Európe a na Blízkom východe. Tie okrem vlastných tímov vyslali aj hasičské lietadlá, helikoptéry a vozidlá.

Viac k témam: hasiči, lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk – Situácia v Grécku sa stabilizuje a požiare sú pod kontrolou, domov sa vracajú aj slovenskí hasiči © SITA Všetky práva vyhradené.