Otrasný prípad sexuálneho zneužívania, obeťami mali byť dievčatá z Banskej Bystrice

Slovensko Správy

19.12.2019 (Webnoviny.sk) – Banskobystrickí policajti vyšetrujú otrasný prípad sexuálneho zneužívania a sexuálneho násilia, ku ktorému už dlhodobejšie dochádzalo v okrese Banská Bystrica. Obeťami mali byť mladé dievčatá, hlavne z Banskej Bystrice.

Podnet mladej ženy

Ako informovala banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti, z dôvodu citlivosti prípadu nemožno uviesť podrobnosti, ktorých sa už teraz obvinený 42-ročný Peter z Banskej Bystrice na deťoch dopúšťal.

Prípadom sa začali okamžite zaoberať na základe podnetu mladej ženy, ktorá sa odhodlala po dlhšej dobe prehovoriť. Polícia ocenila prístup mladého dievčaťa, ktoré sa rozhodlo prehovoriť o tak citlivej téme, akou je samotné sexuálne zneužívanie a sexuálne násilie na maloletých.

Na správu ihneď reagovali

Mužov zákona dievča kontaktovalo správou priamo na policajnom Facebooku. Na správu ihneď zareagovali a vtedy ešte podozrivý muž už dnes čelí obvineniu zo zločinu sexuálneho násilia, zločinu sexuálneho zneužívania, prečinu ohrozovania mravnej výchovy.

Vyšetrovateľ podal podnet na jeho vzatie do väzby. Nie je vylúčené, že sa na základe doteraz získaných dôkazov, ktorými sa vyšetrovatelia naďalej zaoberajú, jeho obvinenie rozšíri aj o ďalšiu trestnú činnosť.

Polícia vyzýva dievčatá, hlavne zo Sásovej a okolia, ktoré mali podobnú skúsenosť, aby sa bez obáv prihlásili na odbore kriminálnej polície v Banskej Bystrici na Okružnej ulici, alebo napísali súkromnú správu na oficiálnej facebookovej stránke banskobystrickej polície.

Viac k témam: sexuálne násilie, sexuálne zneužívanie detí
Zdroj: Webnoviny.sk – Otrasný prípad sexuálneho zneužívania, obeťami mali byť dievčatá z Banskej Bystrice © SITA Všetky práva vyhradené.