Kuciakov vrah sa postaví pred súd samostatne, rozhodne sa o výške trestu

Slovensko Správy

6.4.2020 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd vytýčil na pondelok pojednávanie s obžalovaným Miroslavom Marčekom, ktorý figuruje v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka. Pojednávanie v tejto veci bolo pôvodne naplánované už na 17. marca, súd ho však pre aktuálnu situáciu spojenú so šírením koronavírusu zrušil.

Z rovnakého dôvodu bude na pondelkové pojednávanie obmedzený prístup verejnosti a médií. Z pojednávania však bude umožnený pre vybrané médiá zvukový prenos.

Marček sa na predošlých súdnych pojednávaniach priznal k tomu, že zastrelil Kuciaka, jeho partnerku Martinu Kušnírovú a tiež podnikateľa Petra Molnára. Z tohto dôvodu bol vyčlenený na samostatné konanie, pričom súd má v jeho prípade rozhodovať len o výške jeho trestu. Pojednávanie so zvyškom obžalovaných vrátane podnikateľa Mariana Kočnera. je zatiaľ naplánované na 15. apríla.

Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Kuciak bol investigatívnym novinárom a okrem iného sa zaoberal kauzami podnikateľa Kočnera. Účasť na vražde už predtým priznal Zoltán Andruskó. Po dohode o vine a treste s prokurátorom mu súd uložil trest 15 rokov väzenia. Andruskó od svojho zadržania na jeseň 2018 spolupracoval v kauze vraždy Kuciaka s vyšetrovateľmi.

Viac k témam: Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, súdy, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Kuciakov vrah sa postaví pred súd samostatne, rozhodne sa o výške trestu © SITA Všetky práva vyhradené.