Europoslanec Štefanec kritizuje predsedu parlamentu, zverejnil fotku Kollára s Nočnými vlkmi

Slovensko Správy

5.4.2020 (Webnoviny.sk) – Je úplne v poriadku, že si predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) uctil výročie oslobodenia Bratislavy, nemôže sa však baviť a fotiť s ľuďmi z organizácie, ktorá sa dokázateľne podieľala na anexii Krymu, na rozpútaní vojny na východe Ukrajiny a na ďalších zločinoch. Uvádza to vo svojom vyhlásení poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec (KDH).

Reagoval tak na fotografiu zo sobotnej pripomienky 75. výročia oslobodenia Bratislavy na Slavíne, ktorej sa zúčastnil aj šéf parlamentu. Štefanec fotografiu uverejnil na svojom profile na sociálnej sieti.

Dúfajme, že je Boris Kollár len slabo informovaný a nevedel, že ide o Nočných vlkov. V opačnom prípade bude mať súčasná koalícia v oblasti zahraničnej a bezpečnostnej politiky veľký problém,“ dodal Štefanec.

Šéf klubu Noční vlci Aleksandr Zaldostanov, známy ako Chirurg, je osobným priateľom ruského prezidenta Vladimíra Putina a vzťahujú sa na neho protiruské sankcie prijaté Európskou úniou, USA a Kanadou. Klub Noční vlci je známy ruským nacionalizmom a otvorene podporoval napríklad anexiu Krymu Ruskom a následné proruské povstanie na východe Ukrajiny. Jeho členovia sa hlásia k pravoslávnej viere, čo ich podľa vlastných slov odlišuje od ostatných motorkárskych klubov, ktoré sú zapletené v kriminálnych aktivitách.

Viac k témam: europoslanci, Noční vlci, predseda NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Europoslanec Štefanec kritizuje predsedu parlamentu, zverejnil fotku Kollára s Nočnými vlkmi © SITA Všetky práva vyhradené.