Hasiči varujú pred nárastom požiarov v prírode, ľudí vyzývajú k zodpovednosti a hrozia aj pokutami

Slovensko Správy

8.4.2020 (Webnoviny.sk) – V súvislosti s nárastom požiarov v prírodnom prostredí vyzýva Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) občanov k väčšej zodpovednosti. Za posledné dni museli hasiči zasahovať pri požiaroch na viacerých miestach, pričom mnohé z nich zasiahli naše lesy.

„S prichádzajúcim teplým a slnečným počasím vyzývame občanov, aby v prírode nezakladali otvorené ohne. Apelujeme na nich, aby sa vyvarovali spaľovania suchej trávy, konárov a ostatného biologického odpadu vo svojich záhradách a dvoroch,” apelujú hasiči na sociálnej sieti.

Za nerešpektovanie hrozí pokuta

Čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru už vyhlásilo 33 okresných riaditeľstiev HaZZ, pričom v Bratislavskom, Trenčianskom, Žilinskom a Prešovskom kraji platí zákaz v rámci celého územia kraja.

Jeho nerešpektovanie môže skončiť pokutou vo výške 331 eur pre fyzické osoby, pre podnikateľov sa suma môže vyšplhať až do výšky 16 596 eur.

Zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiarov

V súvislosti s vyhláseným časom zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru sa zakazuje najmä vypaľovať porasty bylín, kríkov, stromov, spaľovať horľavé látky na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme, fajčiť, odhadzovať horiace alebo tlejúce predmety alebo používať otvorený plameň na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru.

Viac k témam: hasiči, lesné požiare, pokuta, požiare
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči varujú pred nárastom požiarov v prírode, ľudí vyzývajú k zodpovednosti a hrozia aj pokutami © SITA Všetky práva vyhradené.