Amazon vybuduje vlastné testovacie laboratórium na koronavírus, skontrolovať chce všetkých zamestnancov

Správy Svet

11.4.2020 (Webnoviny.sk) – Americká spoločnosť Amazon oznámila, že vybuduje vlastné testovacie laboratórium na koronavírus, kde bude monitorovať zdravie svojich zamestnancov. Prípady ochorenia COVID-19 zaznamenali už vo viac než 50 pobočkách Amazonu naprieč USA. V niektorých potvrdili infekciu u viacerých zamestnancov.

Viac o téme: Koronavírus

Spoločnosť v tejto súvislosti uviedla, že zhromaždila tím, ktorý vybuduje ich vlastné „testovacie zariadenie“. Zamestnanci predtým Amazon kritizovali za údajnú nedostatočnú reakciu na pandémiu koronavírusu.

V marci spoločnosť prepustila zamestnanca skladu v New Yorku, ktorý zorganizoval protest pre podľa neho nedostatočné preventívne opatrenia prijaté firmou. Amazon však uviedol, že skutočným dôvodom jeho prepustenia bolo ohrozenie zdravia a bezpečnosti ostatných a porušenie pracovných podmienok.

Spoločnosť tvrdí, že spravila v súvislosti s pandémiou „150 významných zmien“. Okrem iného zabezpečila ľuďom ochranné masky, kontroluje im teplotu a „ďalším krokom má byť pravidelné testovanie všetkých zamestnancov“.

Viac k témam: COVID-19, epidémia, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v USA, testovanie, zamestnanci
Zdroj: Webnoviny.sk – Amazon vybuduje vlastné testovacie laboratórium na koronavírus, skontrolovať chce všetkých zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.