Foto: Po bitke vo Važci obvinili desať osôb z viacerých trestných činov

Slovensko Správy

18.12.2019 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 18. decembra 14:05

Osem obvinených mužov a dve ženy sú výsledkom minulotýždňovej bitky vo Važci. Video z incidentu sa šírilo na sociálnych sieťach a políciu obviňovali z nečinnosti. Tá sa proti tomu ohradila prostredníctvom sociálnej siete.

Ako dnes informovala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová, muži vo veku od 19 do 45 rokov od 17. decembra čelia obvineniam z prečinu výtržníctva a ublíženia na zdraví spáchaných formou spolupáchateľstva.

Na troch z nich vzhľadom na ich kriminálnu minulosť je spracovaný podnet na väzobné stíhanie. Dve ženy vo veku 26 a 51 rokov sú obvinené z prečinu nebezpečného vyhrážania.

Napadnuté maloleté dievča

Incident sa stal v stredu 11. decembra. Skupina maloletých chlapcov z osady zastavila maloleté dievča. Chlapci jej bránili v odchode domov a následne ju napadli. Dievča zavolalo matke, ktorá jej išla oproti a jedného z chlapcov chcela zadržať. Ten sa jej však vyšmykol, spadol na zem a udrel si hlavu o stĺp.

Na miesto dorazil aj otec dievčiny. Chlapec medzitým ušiel s krikom do osady. Vzápätí sa pred rodinným domom manželov zišlo niekoľko osadníkov, ktorí 36-ročného otca dievčaťa surovo napadli. Mužovi na pomoc pred útokmi osadníkov prišiel brat, tí však napadli aj jeho. Dve ženy z osady napadli matku dievčaťa.

Okrem fyzických útokov sa im útočníci vyhrážali zabitím. Privolaní záchranári ošetrili napadnutých mužov a chlapca z osady, ktorý si mal pri páde udrieť hlavu. Napadnutí muži utrpeli zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie, jeden z nich sa bude liečiť viac ako 7 dní.

Hľadali sa svedkovia aj záznamy

Na miesto dorazili aj policajné hliadky. Po ich príchode sa v osade zhromaždilo niekoľko desiatok osadníkov. Ako uviedla Balogová, policajti ihneď po príchode zisťovali prvotné informácie k útočníkom. Rovnako sa zisťovali svedkovia udalosti a ďalší dokumentačný materiál (aj kamerový).

Poverený príslušník už 13. decembra začal trestné stíhanie vo veci trestného činu výtržníctva v súbehu s trestným činom ublíženia na zdraví. Na prípade intenzívne pracovali policajti z Liptovského Hrádku a zbierali informácie a podklady, ktoré by umožnili vzniesť obvinenie konkrétnym osobám. Výsledkom je 10 obvinených.

“Na záver si dovoľujeme uviesť na margo medializovaných nepodložených a neoverených informácií od politických strán k uvedenému prípadu, že polícia sa bude dištancovať od akýchkoľvek útokov, svoju prácu si bude robiť vždy zodpovedne, nestranne a najmä v zmysle zákona. Pokiaľ to dôkazná situácia dovolí bude polícia prostredníctvom oficiálnej facebookovej stránky a prostredníctvom médií verejnosť pravdivo a objektívne informovať,” dodala Balogová.

Viac k témam: bitka
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Po bitke vo Važci obvinili desať osôb z viacerých trestných činov © SITA Všetky práva vyhradené.