Rumuni bučali na hráča tmavej pleti vo švédskom tíme, hodili po ňom golfovú loptičku

Futbal Šport

16.11.2019 (Webnoviny.sk) – Švédski futbalisti v piatok večer v Bukurešti víťazstvom 2:0 nad Rumunmi spečatili postup na majstrovstvá Európy. Stretnutie však malo aj negatívny rozmer vinou niektorých rumunských fanúšikov, ktorí sa nevyhli urážkam a rasistickým pokrikom na adresu mladého švédskeho útočníka tmavej pleti Alexandra Isaka. Informuje o tom aj portál ORF.

Prerušený zápas

Napriek tomu, že si viackrát vypočul bučanie na svoju adresu, 20-ročný rodák zo Štokholmu poprosil hlavného rozhodcu, aby neprerušil zápas a mohlo sa v pohode dohrať.

Taliansky arbiter Daniele Orsato napokon predsa len musel prerušiť hru a to vtedy, keď z hľadiska niekto hodil golfovú loptičku v smere, kde sa pohyboval Isak na útočnej línii hosťujúceho tímu.

„Nesmie sa stať, aby takíto, s prepáčením, idioti, mohli ovplyvniť váš výkon,“ uviedol Isak, hráč španielskeho tímu Real Sociedad San Sebastian.

Rasistické správanie

„Nemôžete mať radosť z hry, keď sa niečo také udeje. Rasizmus nemá miesto vo futbale ani nikde v živote,“ vyjadril sa krídelník Švédov Emil Forsberg. Strelec prvého švédskeho gólu Marcus Berg doplnil: „Je to neuveriteľne smutné, nepochopiteľné a neospravedlniteľné.“

Rumunskí fanúšikovia pravidelne zamestnávajú disciplinárnu komisiu UEFA. Rasisticky sa správali aj v septembrových domácich dueloch kvalifikácie ME 2020 proti Španielsku (1:2) a Malte (1:0).

Isak je známy aj slovenským fanúšikom futbalu. V januári 2017 strelil jeden z gólov Švédska do siete Slovenska pri vysokom víťazstve 6:0 v prípravnom zápase v Abú Zabí v SAE. Mal vtedy iba 17 rokov a stal sa najmladším strelcom gólu vo švédskej reprezentačnej histórii.

Viac k témam: Kvalifikácia o postup na ME 2020 vo futbale
Zdroj: Webnoviny.sk – Rumuni bučali na hráča tmavej pleti vo švédskom tíme, hodili po ňom golfovú loptičku © SITA Všetky práva vyhradené.