Karen chce prejsť desaťtisíce míľ pozdĺž pobrežia Británie a Írska, domov nepríde ani na Vianoce

Zaujímavosti

16.12.2019 (Webnoviny.sk) – Päť zničených párov topánok, tri zničené ruksaky a v nohách päťtisíc míľ (osemtisíc kilometrov). To všetko má za sebou 54-ročná Karen Penny z waleského Swansea, ktorá si zaumienila, že prejde celých 20-tisíc míľ (32-tisíc kilometrov) pozdĺž pobrežia Veľkej Británie a Írska.

Momentálne má za sebou takmer štvrtinu cesty a ako povedala cez víkend pre britskú BBC, nechystá sa domov ani na Vianoce. Naopak, jej manžel a syn prídu za ňou a strávia vianočné sviatky v ubytovni, ktorú má po ceste.

Piaty pár topánok

Budem naďalej každý deň kráčať, no zároveň budem mať Vianoce. Musím pokračovať ďalej, mám predsa pred sebou ešte dva a pol roka,“ vysvetlila. „Mám na sebe už piaty pár topánok, s každými som prešla približne tisíc kilometrov, takže na Vianoce dostanem šieste,“ povedala zdatná turistka pre BBC.

Informácie o svojej ceste priebežne zverejňuje na sociálnych sieťach, a preto nemá núdzu o priaznivcov, ktorí sa jej každú chvíľu prihovoria, prípadne sa k nej na časť cesty pridajú. Takisto má vždy dopredu mnoho ponúk na prenocovanie, stravu, či aspoň menšie pohostenie u miestnych.

Peniaze na dobročinné účely

Získala som celoživotných priateľov. Ľudia na mňa čakajú, je to veľmi dojemné,“ zverila sa Penny novinárom.

Žena sa touto formou snaží okrem iného zbierať peniaze na dobročinné účely, konkrétne na boj proti Alzheimerovej chorobe, ktorá postihla oboch jej rodičov.

Zdroj: Webnoviny.sk – Karen chce prejsť desaťtisíce míľ pozdĺž pobrežia Británie a Írska, domov nepríde ani na Vianoce © SITA Všetky práva vyhradené.