Žilinský kraj rozdelí rúška do sociálnych zariadení, ochranné pomôcky darovala nadácia automobilky

Slovensko Správy

10.4.2020 (Webnoviny.sk) – Takmer 11-tisíc bavlnených ochranných rúšok bude môcť Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) rozdeliť do 26 zariadení sociálnych služieb vďaka daru Nadácie Kia Motors Slovakia. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.

Dar v hodnote 30-tisíc eur pomôže účinnejšie chrániť takmer štyri tisícky klientov v zariadeniach sociálnych služieb, o ktorých sa stará približne 2 400 zamestnancov. „Naša nadácia prostredníctvom svojich verejnoprospešných projektov reaguje aj na aktuálne dianie v žilinskom regióne. V súvislosti s opatreniami voči šíreniu koronavírusu sme sa rozhodli kúpou ochranných rúšok pomôcť pri zabezpečení prevencie pre klientov zariadení sociálnych služieb,“ uviedol člen správnej rady nadácie Jeong-Ick Lee.

Viac o téme: Koronavírus

Doteraz si niektoré zariadenia sociálnych služieb vyrábali rúška svojpomocne, časť potrieb župa zabezpečila zo Správy štátnych hmotných rezerv. „Robíme, čo je v našich silách, aby sme zaistili ochranné prostriedky všade, kde sú potrebné. Napriek úsiliu však sami nedokážeme pokryť všetko. Pomoc nadácie si preto veľmi vážim. Verím, že aj vďaka darovaným rúškam sa podarí ochrániť zamestnancov i klientov našich zariadení a prekonať toto ťažké obdobie,“ reagovala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Podľa jej slov v nasledujúcich dňoch odbor sociálnych vecí ŽSK prerozdelí darované rúška podľa počtu zamestnancov a klientov a po veľkonočných sviatkoch zabezpečí ich distribúciu do jednotlivých zariadení v kraji.

Viac k témam: COVID-19, Kia Motors Slovakia, Koronavírus, rúška, ŽSK Žilinský samosprávny kraj
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinský kraj rozdelí rúška do sociálnych zariadení, ochranné pomôcky darovala nadácia automobilky © SITA Všetky práva vyhradené.