Z okna vysokoškolského internátu vypadli dvaja ľudia, o život prišla mladá žena

Správy Svet

30.1.2020 (Webnoviny.sk) – Pražskí policajti vyšetrujú od noci na štvrtok dva pády z okien vysokoškolských internátov. Približne 20-ročná žena zomrela na internáte Kajetánka a 21-ročný mladík sa zranil v Suchdole.

Záchranári aj s lekárom vyrážali po šiestej hodine ráno k vysokoškolským internátom v Prahe 6. Dievča údajne spadlo z veľkej výšky. Internát má 14 poschodí. „Bola nutná telefonická asistovaná resuscitácia so svedkami udalosti. Po príchode na miesto však záchranári s lekárom kvôli rozsiahlym zraneniam konštatovali smrť,“ povedala portálu Novinky.cz hovorkyňa záchranárov Jana Poštová.

Podobný výjazd mali záchranári o pár hodín skôr, keď zasahovali pri vysokoškolských internátoch vo štvrti Suchdol. „Muž mal pomliaždený chrbát a po ošetrení bol prevezený do vojenskej nemocnice,“ uviedla Poštová.

Príčiny pádov vyšetruje polícia, ktorá zisťuje, či mohlo ísť o samovraždy. Či išlo o ubytovaných študentov, nie je zatiaľ jasné, uvádza portál.

Viac k témam: česká polícia, internáty, pád z okna
Zdroj: Webnoviny.sk – Z okna vysokoškolského internátu vypadli dvaja ľudia, o život prišla mladá žena © SITA Všetky práva vyhradené.