Volkswagen necháva Toyotu za sebou a udržal si pozíciu najväčšieho výrobcu áut na svete

Automobilový priemyseľ Ekonomika

30.1.2020 (Webnoviny.sk) – Nemecká automobilka Volkswagen si udržala pozíciu najväčšieho výrobcu áut na svete po tom, ako japonská konkurenčná spoločnosť Toyota informovala, že vlani globálne celkovo predala 10,74 mil. vozidiel.

Toyota tak zaostala za Volkswagenom, ktorý v minulom roku celosvetovo predal rekordný počet 10,97 mil. automobilov. Volkswagen na pozícii najväčšej automobilky vystriedal Toyotu v roku 2018, keď bol jeho odbyt na úrovni 10,83 mil. áut.

Predaj vozidiel firmy Toyota však v minulom roku tiež posilnil, a to o 1,4 percenta, pričom išlo už o štvrtý rok rastu odbytu jej automobilov. Obe spoločnosti, Toyota aj Volkswagen uviedli, že prioritou pre nich nie je byť na pozícii najväčšieho svetového výrobcu áut, ale sústredenie sa na produkty a výsledky.

Údaje o počte predaných áut sa však napriek tomu považujú za silný ukazovateľ úspechu výrobcu v globalizovanom a veľmi konkurenčnom automobilovom odvetví.

Viac k témam: autá, automobilka
Zdroj: Webnoviny.sk – Volkswagen necháva Toyotu za sebou a udržal si pozíciu najväčšieho výrobcu áut na svete © SITA Všetky práva vyhradené.