Vysoké aj Nízke Tatry zasiahne silná víchrica, vydali aj výstrahu tretieho stupňa

Slovensko Správy

12.11.2019 (Webnoviny.sk) – Vysoké aj Nízke Tatry zasiahne v utorok večer silná víchrica, ktorá potrvá až do noci. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu najvyššieho, 3. stupňa pred silným vetrom v horách pre okresy Tvrdošín, Brezno, Liptovský Mikuláš a Poprad. Na hrebeni hôr očakávajú meteorológovia výskyt silného vetra, ktorý môže dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 45 až 50 m/s, čo je 160 až 180 km/h.

Takýto vietor podľa SHMÚ predstavuje veľké nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo. Výstraha trvá od utorka od 18:00 do 2:00 v noci. Pre okresy Ružomberok a Banská Bystrica platí výstraha 2. stupňa pred silným vetrom na horách.

V okresoch Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Brezno, Rimavská Sobota, Revúca a Rožňava hrozí nárast vodných hladín na tokoch. Ako píše Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej oficiálnej webovej stránke, hydrologická výstraha prvého stupňa platí od stredy polnoci do štvrtka do 14:00.

Vzhľadom na očakávaný trvalý dážď a nasýtenosť povodí je predpoklad výrazného vzostupu vodných hladín na tokoch s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity. Vývoj hydrologickej situácie bude priebežne aktualizovaný,“ informuje SHMÚ.

Viac k témam: silný vietor, víchrica
Zdroj: Webnoviny.sk – Vysoké aj Nízke Tatry zasiahne silná víchrica, vydali aj výstrahu tretieho stupňa © SITA Všetky práva vyhradené.