Video: Demokratická strana pôjde do volieb samostatne, rokovania s Matovičom stroskotali

Slovensko Správy

29.11.2019 (Webnoviny.sk) – Demokratická strana (DS), v ktorej pôsobia bývalí politici SaS, pôjde do februárových parlamentných volieb samostatne. Oznámila to v piatok na sociálnej sieti. Predstavitelia DS sa pokúšali dohodnúť vstup na kandidátku Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO), rokovania však podľa strany stroskotali na požiadavke šéfa OĽaNO Igora Matoviča nezaradiť na kandidátku poslancov Jozefa Rajtára, Ľubomíra Galka a Natáliu Blahovú.

Miesto pre Kiššovú a Kravčíka

Rokovania s Igorom Matovičom sa ukončili. Potvrdil, že na svojej kandidátke nechce skutočných bojovníkov proti korupcii Natáliu Blahovú, Ľubomíra Galka a mňa,“ vyhlásil vo videu volebný líder strany Rajtár.

Matovič v pondelok uviedol, že ponúkol DS dve zvoliteľné miesta pre Janu Kiššovú a lídra strany Michala Kravčíka ako aj ďalších 13 miest na nižších pozíciách.

DS sa však nepozdávala požiadavka nezaradiť na kandidačnú listinu uvedených troch politikov. Rajtára si navyše strana v utorok vybrala za volebného lídra, Kiššová naopak oznámila, že z osobných dôvodov kandidovať nebude.

Spory so Sulíkom

DS hovorí, že rokovala o spoločnom postupe aj s prakticky všetkými ostatnými opozičnými stranami a najďalej sa dostala v rozhovoroch s OĽaNO.

Galko, Rajtár a ďalší bývalí poprední politici opozičnej Slobody a solidarity (SaS) stranu opustili po sporoch s jej predsedom Richardom Sulíkom.

Z prvého miesta bude za DS kandidovať Rajtár, za ním nasleduje predseda strany Kravčík a prvú trojku uzavrie Blahová. Podľa posledných prieskumov agentúr Focus a AKO má však DS preferencie 0,3 percenta.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Demokratická strana pôjde do volieb samostatne, rokovania s Matovičom stroskotali © SITA Všetky práva vyhradené.