Ramsay a Šatan zverejnili nomináciu na Švajčiarsky pohár, nastúpia aj dvaja nováčikovia

Hokej Šport

29.11.2019 (Webnoviny.sk) – Nominácia hokejistov Slovenska na decembrový Švajčiarsky pohár pozostáva z 22 mien. Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay a generálny manažér Miroslav Šatan na turnaj vo Vispe vybral dvoch brankárov, ôsmich obrancov a dvanástich útočníkov. Najpočetnejšie zastúpenie na nominačnom zozname má extraligová Detva, ktorá pod Alpy vyšle kompletnú údernú formáciu v zložení Ján Sýkora, Peter Zuzin, Peter Šišovský. Reprezentačný debut si odkrútia brankár Matej Tomek z Trenčína a obranca Pardubíc Michal Ivan.

Medzi obrancami nechýba Ďaloga

V doterajšom priebehu Tipsport ligy nazbieralo detvianske trio 66 kanadských bodov. „Elitná formácia Detvy hrá veľmi dobre, je produktívna. Zuzin a Šišovský sa uviedli v dobrom svetle na Nemeckom pohári. Prekvapili nás a povedali sme si, že ich chceme vidieť znova. Takisto Kollára, ktorý má potenciál a v Nemecku hral sebavedome či Puliša, ktorý si osvojil v Slovane aj defenzívnejšie úlohy. Jeho hra sa mi páči. Teší ma, že opäť uvidím v tíme Krištofa či niektorých ďalších hráčov z českej extraligy a KHL,“ povedal pre web hockeyslovakia.sk Craig Ramsay.

Na tradičnom predvianočnom podujatí vo Švajčiarsku mu bude asistovať rovnaké trénerské duo ako v novembri na Nemeckom pohári v Krefelde. Členmi realizačného tímu sú opäť Ján Pardavý z Trenčína a Andrej Podkonický zo Zvolena.

V osmičke nominovaných obrancov nechýba Marek Ďaloga, ktorý pred viac ako dvoma týždňami ukončil pôsobenie v Sparte Prahe. „Už bol pred podpisom zmluvy v inom klube, no napokon sa tak nestalo. Hoci nemá hernú prax, poznáme ho a účasťou na reprezentačnej akcii mu môžeme pomôcť k jej opätovnému získaniu,“ zdôvodnil výber 93-násobného reprezentanta generálny manažér Miroslav Šatan.

Šancu dostane aj Tomek

Jedným z dvoch nováčikov v mužskej reprezentácii je brankár Matej Tomek, ktorý sa pred sezónou po piatich rokoch v zámorí vrátil na Slovensko. Za Duklu Trenčín odchytal desať stretnutí so štatisticky najlepšou úspešnosťou zásahov spomedzi extraligových brankárov na úrovni 94,5 percent.

Videl som ho chytať. Je to mladý a nádejný brankár. Chceme mu dať šancu, uvidíme, ako sa s ňou popasuje. Zaslúžil si pozvánku do reprezentácie,“ poznamenal Šatan. Debutovať bude aj 20-ročný obranca Pardubíc Michal Ivan.

Na turnaji NaturEnergie Challenge 2019 vo Švajčiarsku nastúpia slovenskí reprezentanti na dve stretnutia. V prvom vo štvrtok 12. decembra vyzvú olympijský výber Ruska, v druhom o deň neskôr na základe výsledkov úvodného hracieho dňa jedného z dvojice Švajčiarsko – Nórsko.

Nominácia SR na tréningový kemp a NaturEnergie Challenge 2019

Visp, 9.- 14. december 2019:

brankári: Matej Tomek (HK Dukla Trenčín / HK ’95 Považská Bystrica), Branislav Konrád (HC Olomouc/ČR)
obrancovia: Marek Ďaloga (bez klubovej príslušnosti), Ivan Ďatelinka (HC ’05 Banská Bystrica), Patrik Koch (HC Košice), Lukáš Kozák (HK Porad), Adam Jánošík (HC Litvínov/ČR), Michal Ivan (HC Dynamo Pardubice/ČR), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň/ČR), Michal Čajkovský (Dinamo Moskva/Rus. – KHL)
útočníci: Radovan Puliš (HC Slovan Bratislava), Ján Sýkora, Peter Šišovský, Peter Zuzin (všetci HC 07 Detva), Marcel Haščák (HC Košice), Andrej Kollár (HK Nitra), Michael Vandas (HK Poprad), Libor Hudáček (HC Bílí Tygři Liberec/ČR), Pavol Skalický (BK Mladá Boleslav/ČR), Filip Krivošík (HPK Hämmenlinna/Fín.), Adam Liška (Severstaľ Čerepovec/Rus. – KHL), Michal Krištov (Kärpät Oulu/Fín.)

Realizačný tím:

Generálny manažér: Miroslav Šatan
Manažérka: Zuzana Chrenková
Hlavný tréner: Craig Ramsay
Asistenti trénera: Ján Pardavý, Andrej Podkonický
Tréner brankárov: Ján Lašák
Kondičný tréner: Róbert Bereš
Videoanalytik: Igor Andrejkovič
Lekár: MUDr. Pavol Lauko
Fyzioterapeut: Vladimír Čavojec
Výstrojoví manažéri: Marek Jenčík a Juraj Stopka
Mediálny manažér: Peter Jánošík

Viac k témam: Švajčiarsky pohár
Zdroj: Webnoviny.sk – Ramsay a Šatan zverejnili nomináciu na Švajčiarsky pohár, nastúpia aj dvaja nováčikovia © SITA Všetky práva vyhradené.