Uber čelí celosvetovej kritike, zaznamenal tisíce sexuálnych útokov na pasažierov

Správy Svet

6.12.2019 (Webnoviny.sk) – Uber v rokoch 2017 a 2018 prijal takmer šesťtisíc hlásení o sexuálnych útokoch, informuje spravodajský portál BBC. Takmer polovicu obvinených z útokov pritom tvorili pasažieri. Dáta zverejnil samotný Uber, podľa ktorého ukazujú jeho záväzok k „zlepšeniu bezpečnosti Uberu a celého odvetvia“. Spoločnosť pritom celosvetovo čelí kritike a nedávno prišla o povolenie na prevádzku v Londýne.

Podľa správy zaznamenali počas dvoch rokov 5981 sexuálnych útokov z 2,3 miliardy jázd v Spojených štátoch, na základe čoho Uber tvrdí, že 99,9% týchto jázd sa skončilo bez bezpečnostných problémov.

V roku 2017 zaznamenali 2936 sexuálnych útokov a v roku 2018 ich bolo 3045. V roku 2018 síce počet útokov stúpol, no miera ich výskytu klesla o 16%, keďže stúpol počet jázd.

„Dobrovoľné zverejnenie správy, ktorá sa venuje týmto bezpečnostným záležitostiam, nie je jednoduché,“ vyjadril sa právnik spoločnosti Tony West s tým, že väčšina firiem sa otázkam sexuálneho násilia nevenuje, pretože by tým riskovali negatívne titulky v médiách a verejnú kritiku.

„My si však myslíme, že je čas na nový prístup,“ skonštatoval. Správu chcú zverejňovať každé dva roky.

Zatiaľ však nemajú konkrétne plány na zverejnenie bezpečnostných správ z mimoamerických trhov, vyjadrili sa pre BBC.

Viac k témam: sexuálne obťažovanie, taxikári, Uber
Zdroj: Webnoviny.sk – Uber čelí celosvetovej kritike, zaznamenal tisíce sexuálnych útokov na pasažierov © SITA Všetky práva vyhradené.