Sklenka sa vzdal funkcie sudcu, s obvineným Kočnerom si vraj vymenil tisícky správ

Slovensko Správy

6.12.2019 (Webnoviny.sk) – Sudca Okresného súdu Bratislava I Vladimír Sklenka v piatok listom oznámil prezidentke SR Zuzane Čaputovej, že sa vzdal funkcie. Funkcia mu podľa zákona zanikne 31. decembra. Agentúru SITA o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec. Sudca Vladimír Sklenka si údajne vymenil tisícky správ s Marianom K., obvineným z vraždy novinára Jána Kuciaka.

Prezidentke zároveň prišiel aj list zo Štátnej komisie pre voľby a financovanie politických strán s kópiou vyhlásenia Štefana Harabina, ktorý vyjadril súhlas so svojou kandidatúrou vo voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky.

Štefanovi Harabinovi ako lídrovi kandidátky za stranu Vlasť zanikne funkcia sudcu tiež 31. decembra. Parlament nedávno prijal novelu zákona, ktorá počíta s tým, že ak sudca kandiduje za poslanca Národnej rady SR alebo do Európskeho parlamentu, príde o funkciu.

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema
Zdroj: Webnoviny.sk – Sklenka sa vzdal funkcie sudcu, s obvineným Kočnerom si vraj vymenil tisícky správ © SITA Všetky práva vyhradené.