Tri okresy Trenčianskeho kraja sa vyhli oranžovej farbe, pomohla im vyššia zaočkovanosť i menšie riziko šírenia koronavírusu

Slovensko Správy

19.8.2021 (Webnoviny.sk) – Trom okresom Trenčianskeho kraja hrozilo, že od budúceho týždňa budú v COVID automate zaradené do oranžovej fázy ostražitosti. Po akceptovaní názoru Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trenčíne však okresy Bánovce nad Bebravou, Myjava a Nové Mesto nad Váhom zostávajú aj naďalej zelené, a teda vo fáze monitoringu.

Viac o téme: Koronavírus

Regionálny hygienik v zmysle inovovaného COVID automatu posudzuje nielen počet infikovaných ľudí, ale aj možnosti šírenia nákazy a prihliada tiež na mieru zaočkovanosti.

Myjavský okres mal síce k 16. augustu jednu z najvyšších priemerných 7-dňových pozitivít testov, ale podľa RÚVZ všetky štyri nové prípady nakazených sú v spoločnej domácnosti, sú podchytené a je len minimálne riziko ďalšieho šírenia nákazy. Navyše v okrese Myjava plná zaočkovanosť ľudí nad 50 rokov dosahuje už takmer 60 percent.

Podobné argumenty poskytol RÚVZ Trenčín aj v prípade okresov Bánovce nad Bebravou a Nové Mesto nad Váhom a rovnako navrhol ich preradenie do zelenej fázy monitoringu.

Viac k témam: COVID automat, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Tri okresy Trenčianskeho kraja sa vyhli oranžovej farbe, pomohla im vyššia zaočkovanosť i menšie riziko šírenia koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.