Stav pacientov po zrážke autobusu s kamiónom sa nezmenil, o najvážnejšie zranenom zatiaľ neinformovali

Slovensko Správy

14.11.2019 (Webnoviny.sk) – Zdravotný stav zranených zo stredajšej dopravnej nehody autobusu neďaleko Nitry, ktorých previezli do nemocníc v Leviciach a Nitre sa nezmenil. Informácie pre agentúru SITA poskytli zdravotnícke zariadenia. O najvážnejšie zranenom z nemocnice v Nových Zámkoch zatiaľ neinformovali.

Pri zrážke autobusu s nákladným autom, ktorá sa stala v stredu popoludní v katastri obce Nitrianske Hrnčiarovce v okrese Nitra prišlo o život dvanásť ľudí, ďalších dvadsať skončilo v nemocniciach.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Zrážka autobusu a nákladiaka pri Nitrianskych Hrnčiarovciach (fotografie)

Auto bolo naložené kamennou zmesou, pričom podľa ministerky vnútra Denisy Sakovej (Smer-SD) išlo smerom na Nitru. Keď schádzalo dolu kopcom, rozkývalo sa, pričom oprotiidúci autobus sa mu snažil vyhnúť. Následne sa prevrátil do priekopy.

Podľa ministerky ide o najhoršiu nehodu od roku 2009. Po zrážke zostal nákladiak prevrátený na ceste a autobus v priekope.

Viac k témam: dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Stav pacientov po zrážke autobusu s kamiónom sa nezmenil, o najvážnejšie zranenom zatiaľ neinformovali © SITA Všetky práva vyhradené.