Špecializovaný trestný súd určil deň prvého pojednávania v kauze vraždy exprimátora Hurbanova

Slovensko Správy

30.3.2020 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd vytýčil na stredu 1. apríla prvé pojednávanie vo veci vraždy bývalého primátora Hurbanova Lászlóa Basternáka. Prípad bude pojednávať senát z pracoviska v Banskej Bystrici.

Vo veci čelia obžalobe Alena Zs., ktorá je súdená aj v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a takisto Roman O. a Vladimír M. Roman O. bol podľa obžaloby objednávateľom vraždy, Alena Zs. sprostredkovateľkou a Vladimír M. objednávku prevzal a zadal ju vykonať. V pôvodnom konaní už bol v tejto veci právoplatne odsúdený na 25 rokov odňatia slobody Štefan Kaluz, ktorý na obeť strieľal.

Roman O. je momentálne stíhaný väzobne a Vladimír M. je už vo výkone trestu odňatia slobody pre inú trestnú činnosť. Alena Zs. je vo väzbe pre vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Exprimátora a regionálneho politika Basternáka zavraždili 9. júla 2010 vo večer pred jeho domom. Polícia vtedy pracovala s verziou, že vraždu si niekto objednal. Strelec Kaluz však objednávateľa neprezradil. Alena Zs. v minulosti robila Romanovi O. politickú kampaň na post primátora Hurbanova proti zavraždenému Basternákovi. Vladimír M. je bývalý príslušník skupiny sýkorovcov a s Kaluzom pracovali pre rovnakú SBS.

Viac k témam: vražda exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Špecializovaný trestný súd určil deň prvého pojednávania v kauze vraždy exprimátora Hurbanova © SITA Všetky práva vyhradené.