Smer-SD nerieši zmenu predsedu strany, Pellegrini sa vyjadril aj k zdravotným problémom Fica

Slovensko Správy

8.12.2019 (Webnoviny.sk) – V strane Smer-SD nie je témou dňa zmena predsedu strany. V diskusnej relácii televízie TA3 V politike to povedal predseda vlády SR a podpredseda vládneho Smeru-SD Peter Pellegrini. Či niekedy bude v strane debata o zmene na poste predsedu, budú riešiť, keď to bude aktuálne.

Premiér si zároveň nemyslí, že by obvinenie predsedu strany Roberta F. z podnecovania rasovej nenávisti bolo hlavným dôvodom jeho zdravotných problémov. Predseda Smeru-SD sa totiž v sobotu pre zdravotné problémy s krvným tlakom nemohol zúčastniť na slávnostnom sneme strany.

Zažil už aj horšie veci

„Vnímame aj to, akú podporu vyjadril Robertovi F. celý poslanecký klub. Nemyslím si, že by toto nejako skolilo pána predsedu, keďže už zažil aj horšie veci. Toto vyplýva z jeho srdcovo-cievnych chorôb,“ vyhlásil Pellegrini.

Robert F. bude podľa neho postupovať v zmysle zákonov a bude sa brániť a obhajovať tak, ako sa bráni každý jeden človek v demokratickom zriadení.

Strana Smer si podľa Pellegriniho vie priznať chyby, ktoré urobila a dokážu vyvodiť aj istú personálnu zodpovednosť, čo podľa neho svedčí o určitej dospelosti a kultúry strany. Kandidačnú listinu do budúcoročných parlamentných volieb považuje za výsledok konsenzu medzi ním a Robertom Ficom.

V strane nie sú výrazné rozkoly

„Vnášať medzi nás extrémny konflikt je zbytočné a umelé. Aj keď máme na niektoré veci rozdielne názory, my si to vieme vydiskutovať a pokiaľ ide o krajinu, vždy sa vieme dohodnúť a nájsť konsenzus,“ uviedol predseda vlády. Ich vzťah označil za konštruktívny, normálny a pracovný.

„Poznáme sa veľa rokov a aj keď si vymeníme názory na niektoré veci, je to zdravé a dobré,“ zdôraznil premiér.

Nemyslí si, že by v strane nastali nejaké výrazné rozkoly. „My sme sociálni demokrati a naším cieľom je vytvoriť sociálny štát, ktorý sa dokáže postarať o človeka v ťažkej životnej situácii,“ povedal Pellegrini. Zdôraznil, že nikto v strane nemieni meniť program a ani zásady, na ktorých je strana postavená.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020, predseda strany Smer-SD, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Smer-SD nerieši zmenu predsedu strany, Pellegrini sa vyjadril aj k zdravotným problémom Fica © SITA Všetky práva vyhradené.