Samsung a Facebook poskytnú svoje zariadenia lekárom v prvej línii, ktorí bojujú proti koronavírusu

Správy Svet

9.4.2020 (Webnoviny.sk) – Firma Samsung daruje britskému Národnému zdravotníckemu systému (NHS) dvetisíc smartfónov. Používať ich budú zamestnanci dočasných nemocníc, ktoré zriadili v čase šírenia koronavírusu. Konkrétne ponúka telefón Galaxy XCover 4s, ktorý je odolný a je ho možné používať aj v rukaviciach. NHS si od firmy predtým objednal 20-tisíc smartfónov a tabletov, pričom zaplatia len za náklady na výrobu.

Technológie pomôžu lekárom v prvej línii

Spoločnosť tiež nainštaluje v dočasných nemocniciach 35 dezinfekčných prístrojov, ktoré využívajú na sterilizáciu ultrafialové UV žiarenie.

Do nemocníc pošle aj dodávky, v ktorých si zamestnanci budú môcť dať zadarmo opraviť svoje prístroje a poskytne tiež priestor na zverejňovanie správ od NHS v televízoroch Samsung s možnosťou pripojenia na internet.

„Všetci sme obrovskými dlžníkmi NHS a bojovníkov v prvej línii,“ vyhlásil Francis Chun, výkonný riaditeľ firmy pre Veľkú Britániu a Írsko. Dúfa tiež, že „technológie dokážu zmierniť niektoré trápenia“.

Viac o téme koronavírus

Pomôže aj Facebook

Pomoc ponúkol aj Facebook, ktorý dodá 2050 smartdisplejov Portal určených na videohovory. Tieto zariadenia dokážu vďaka umelej inteligencii pozorovať volajúceho, aj keď sa pohybuje po miestnosti.

Pošlú ich do nemocníc a domovov ošetrovateľskej starostlivosti v oblastiach, ako sú Essex, Londýn, Manchester, Newcastle a Surrey.

Zariadenia si budú môcť zadarmo ponechať aj po skončení pandémie koronavírusu.

Pripojili sa aj iné firmy

NHS pomáhajú aj iné firmy. Microsoft ponúkol zamestnancom zadarmo využívať službu Teams, Uber poskytol 50 bezplatných jázd na elektronických bicykloch, taxi aplikácia Free Now zas 50 % zľavy na cestovanie.

Vodafone automaticky daroval neobmedzené dáta zákazníkom, ktorí majú mesačný paušál a O2 ponúka 25 % zľavy na nové zmluvy a ďalšie výhody.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Viac k témam: elektronické zariadenia, Koronavírus, smartfón
Zdroj: Webnoviny.sk – Samsung a Facebook poskytnú svoje zariadenia lekárom v prvej línii, ktorí bojujú proti koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.