Ruský agent uplácal bývalého srbského funkcionára, video zachytávajúce špionážnu aféru je pravé

Správy Svet

22.11.2019 (Webnoviny.sk) – Srbský prezident Aleksandar Vučič potvrdil, že video, ktoré sa objavilo na sociálnych sieťach, ukazuje ruského agenta, ako upláca bývalého srbského predstaviteľa. Vučič však zároveň vo štvrtok poznamenal, že špionážna aféra nepoškodí priateľstvo balkánskeho štátu s Ruskom. Moskva vyzvala na dôkladné preskúmanie nahrávky predtým, než z nej budú vyvodené akékoľvek závery.

Video zjavne ukazuje ruského agenta vojenskej rozviedky, ako dáva bývalému srbskému vojenskému funkcionárovi počas schôdzky v Belehrade tašku. Srb neskôr očividne z tej istej tašky vytiahne obálku s peniazmi.

Srbsko je jedným z mála ruských spojencov v Európe, aj napriek tomu, že sa oficiálne uchádza o členstvo v Európskej únii. Balkánska krajina však odmietla zaviesť sankcie voči Rusku pre jeho kroky na Ukrajine a prisľúbila tiež, že nevstúpi do Severoatlantickej aliancie.

Viac k témam: Rusko, úplatky
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruský agent uplácal bývalého srbského funkcionára, video zachytávajúce špionážnu aféru je pravé © SITA Všetky práva vyhradené.