Nitra vystúpi zo ZMOS, chce sa sústrediť na činnosť v Únii miest Slovenska

Slovensko Správy

22.11.2019 (Webnoviny.sk) – Nitra vystúpi zo Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS). Rozhodli o tom vo štvrtok poslanci tamojšieho mestského zastupiteľstva. Podľa predstaviteľov Nitrianskeho samosprávneho kraja je z pohľadu presadzovania záujmov mesta Nitra výhodnejšie sústrediť sa na činnosť v Únii miest Slovenska (ÚMS), do ktorej mesto vstúpilo v júni tohto roku. Agentúru SITA o tom informoval poradca pre komunikáciu Mestského úradu v Nitre Henrich Varga.

Efektívnejšie vyvíjanie tlaku

Únia miest dnes združuje mestá, v ktorých žije viac ako milión obyvateľov Slovenska. Vďaka nej dokážeme efektívnejšie vyvíjať tlak na štát pri presadzovaní našich záujmov,“ podotkol primátor Nitry Marek Hattas.

Dodal, že činnosť oboch združení vychádza v zásade z rovnakého portfólia presadzovaných záujmov, riešených otázok a problémov.

Otázky sú riešené duplicitne

Podľa vedenia mesta je činnosť v podstate identická a nastolené otázky sú mnohokrát riešené duplicitne. „To spôsobuje nielen aplikačné problémy v praxi, administratívne zaťaženie mesta ako člena týchto združení, ale taktiež predstavuje aj značnú časovú náročnosť pri zastupovaní mesta v organizačných štruktúrach oboch združení. Pre mesto Nitra bude preto hospodárnejšie a efektívnejšie zotrvať iba v ÚMS,“ vysvetlil v tlačovej správe Varga.

Mesto Nitra je členom ZMOS-u od marca 2007, členstvo zanikne dňom doručenia uznesenia o vystúpení kancelárii združenia.

Zdroj: Webnoviny.sk – Nitra vystúpi zo ZMOS, chce sa sústrediť na činnosť v Únii miest Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.