Rúška nebudú povinné pri sobášoch a prijímacích či záverečných skúškach, hygienici udelili výnimku

Slovensko Správy

28.5.2020 (Webnoviny.sk) – Počas svadobného obradu a hostiny nebudú musieť od stredy 28. mája 12:00 nevesta a ženích nosiť na ústach rúška. Rovnakú výnimku budú mať aj žiaci počas prijímacích, komisionálnych a jazykových skúškach, skúškach odbornej spôsobilosti na výkon povolania a pri ukončovaní výchovy a vzdelávania.

Opatrenie sa zároveň vzťahuje aj na poslucháčov pri konaní štátnych jazykových skúšok. Agentúru SITA o rozšírení výnimiek informovala Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Viac o téme: Koronavírus

Ako ďalej Račková uvádza, od júna zároveň vstúpi do platnosti výnimka pre žiakov všetkých ročníkov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami na základných školách. Tiež na základných školách pri zdravotníckych zariadeniach na účel výchovy a vzdelávania žiakov všetkých ročníkov.

ÚVZ rozšíril výnimky z povinného nosenia rúšok vzhľadom na priaznivý vývoj epidemiologickej situácie na Slovensku. Počet ľudí pozitívnych na ochorenie Covid-19 na Slovensku je aktuálne 1 520. Doteraz pre koronavírus došlo k 28 úmrtiam. Z ochorenia sa vyliečilo 1 332 ľudí.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Viac k témam: Koronavírus, ochranné rúško, sobáš
Zdroj: Webnoviny.sk – Rúška nebudú povinné pri sobášoch a prijímacích či záverečných skúškach, hygienici udelili výnimku © SITA Všetky práva vyhradené.