Premiér Boris Johnson sa naďalej zotavuje v nemocnici, zdravotníkom poďakoval za záchranu života

Správy Svet

12.4.2020 (Webnoviny.sk) – Britský premiér Boris Johnson, ktorý sa lieči z ochorenia COVID-19, vďačí za život zamestnancom Národnej zdravotnej služby (NHS). Vyjadril sa tak v prvom verejnom vyhlásení odkedy ho vo štvrtok presunuli z jednotky intenzívnej starostlivosti (JIS).

Viac o téme: Koronavírus

Päťdesiatpäťročný politik poďakoval zdravotníkom londýnskej St. Thomas’ Hospital, kde sa naďalej zotavuje po tom, ako strávil tri noci na JIS. „Nemôžem im dostatočne poďakovať. Vďačím im za život,“ uviedol.

Downing Street pritom nechce špekulovať, kedy by ho mohli prepustiť z nemocnice a kedy sa vráti do práce.

Do nemocnice premiéra previezli po tom, ako mu aj desať dní po pozitívnom teste na vírus pretrvávala zvýšená telesná teplota a kašeľ. V pondelok večer ho presunuli na jednotku intenzívnej starostlivosti, keďže jeho stav sa náhle zhoršil.

Veľká Británia v sobotu zaznamenala ďalších 917 obetí nového koronavírusu, čím sa počet úmrtí na ochorenie COVID-19 v tamojších nemocniciach vyšplhal na 9 875. Celkovo krajina hlási takmer 80-tisíc prípadov nákazy novým koronavírusom.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Boris Johnson sa naďalej zotavuje v nemocnici, zdravotníkom poďakoval za záchranu života © SITA Všetky práva vyhradené.