Premiér Boris Johnson má stále príznaky koronavírusu, lekári mu odporučili iba sedemdňovú karanténu

Správy Svet

2.4.2020 (Webnoviny.sk) – Britský premiér Boris Johnson má aj takmer týždeň po oznámení, že uňho potvrdili koronavírus, stále príznaky nákazy. Premiérov hovorca James Slack informoval, že „má naďalej mierne symptómy“.

Nie je isté, či premiér karanténu ukončí

Johnsonovi potvrdili ochorenie COVID-19 v piatok po tom, čo sa uňho objavila teplota a kašeľ. Lekári mu odporučili sedemdňovú izoláciu, tento čas už však takmer uplynul.

Slack zatiaľ nepotvrdil, či premiér karanténu ukončí. Podľa jeho slov sa bude v tomto smere držať „najlepších lekárskych a odborných rád“.

Vláda chce masívne zvýšiť testovanie

Johnson v najnovšom videoodkaze oznámil, že vláda “masívne zvýši testovanie” na nový koronavírus. „Takto ho v konečnom dôsledku porazíme,“ sľubuje ľuďom z izolácie.

Johnsonova vláda sa predtým ocitla pod paľbou kritiky za to, že už pred týždňami sľubovala výrazne zvýšiť počty testovaných, pokrok v tomto smere je však pomalý. Spojené kráľovstvo má medzičasom už viac než 33-tisíc potvrdených prípadov a 2 921 mŕtvych.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Boris Johnson má stále príznaky koronavírusu, lekári mu odporučili iba sedemdňovú karanténu © SITA Všetky práva vyhradené.