Grécko sprísnilo opatrenia, občanom zakázali plávanie v mori aj vodné športy

Správy Svet

2.4.2020 (Webnoviny.sk) – V Grécku vo štvrtok v rámci ďalšej vlny sprísnenia opatrení na boj proti koronavírusu okrem iného úplne zakázali plávanie v mori či praktizovanie akýchkoľvek vodných športov vrátane potápania sa.

Viac o téme: Koronavírus

Už doteraz boli grécke opatrenia proti šíreniu koronavírusu pomerne prísne, no podobne ako v iných krajinách, občania mohli vychádzať zo svojich domovov v nevyhnutných prípadoch, ku ktorým sa okrem nákupov či neodkladných pracovných povinností počítali aj prechádzky, beh a pobyt v prírode, pokiaľ ho ľudia praktizovali osamote a nie v skupinách.

To mnohí ľudia v krajine, pre ktorú je more všetkým, plánovali prirodzene využívať aj na návštevu pláží či kúpanie sa, po novom však s tým budú musieť prestať.

V Grécku podľa oficiálnych údajov doteraz na ochorenie COVID-19 zomrelo 52 ľudí, pozitívne testy na koronavírus malo vyše 1 400 osôb. Celosvetovo sa nákaza koronavírusom potvrdila už u takmer 960-tisíc ľudí, viac ako 48-tisíc z nich zomrelo.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, more
Zdroj: Webnoviny.sk – Grécko sprísnilo opatrenia, občanom zakázali plávanie v mori aj vodné športy © SITA Všetky práva vyhradené.