Pre kompromitujúcu nahrávku z Ibizy začali rakúski prokurátori stíhať sedem osôb

Správy Svet

26.11.2019 (Webnoviny.sk) – Rakúski prokurátori začali trestne stíhať sedem ľudí v súvislosti s videom, ktoré spôsobilo skôr počas tohto roka pád rakúskej vlády. Viedenskí prokurátori v utorok oznámili, že osoby vyšetrujú pre podozrenia z vyhotovenia nelegálnych záznamov, falšovania, pokusu o vydieranie a vážneho podvodu.

Uniknutá nahrávka, ktorú v máji získali nemecké médiá, zachytáva vtedajšieho rakúskeho vicekancelára Heinza-Christiana Stracheho, ako ponúka údajnému ruskému investorovi štátne zákazky výmenou za finančnú podporu pre jeho Slobodnú stranu Rakúska (FPÖ).

Aféra nielenže stála Stracheho miesto predsedu strany, ale položila aj celú vládu expremiéra Sebastiana Kurza. Nahrali ju údajne na Ibize krátko pred voľbami v roku 2017.

Bývalý kancelár Kurz, ktorý zvolal po zverejnení nahrávky predčasné voľby, momentálne rokuje so stredoľavicovými Zelenými o sformovaní novej vlády.

Viac k témam: nahrávka
Zdroj: Webnoviny.sk – Pre kompromitujúcu nahrávku z Ibizy začali rakúski prokurátori stíhať sedem osôb © SITA Všetky práva vyhradené.