Polícia v Taliansku zmarila plány na vytvorenie novej nacistickej strany a zhabala aj zbrane

Správy Svet

28.11.2019 (Webnoviny.sk) – Talianska polícia zmarila plány na vytvorenie novej nacistickej strany a zhabala strelné zbrane aj meče. Muži zákona prehľadali byty 19 podozrivých.

Našli tiež nacistické vlajky a knihy o Adolfovi Hitlerovi a Benitovi Mussolinim. Počet zatknutých zatiaľ nie je známy. Nový subjekt si zvolil názov Národnosocialistická talianska robotnícka strana.

Na akcii s názvom Čierne tiene sa podieľali policajti z protiteroristickej a protimafiánskej jednotky, pričom zasahovali po celej krajine, od Milána až po Sicíliu. Razie sú výsledkom dvojročného vyšetrovania.

Strana chcela vytvoriť alianciu naprieč Európou spolu s inými xenofóbnymi a antisemitskými skupinami. Polícia zatiaľ nepotvrdila, koľko ľudí sa do nej zapojilo. Jeden podozrivý údajne mal napojenie na mafiu ‚Ndrangheta. Ako dodáva BBC, Taliansko zažíva nárast antisemitských útokov a aktivít neonacistov.

Viac k témam: ‚Ndrangheta
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia v Taliansku zmarila plány na vytvorenie novej nacistickej strany a zhabala aj zbrane © SITA Všetky práva vyhradené.