Polícia dozerá nad odvozom sutín po búraní bytovky v Prešove, zaistené veci vrátia majiteľom

Slovensko Správy

20.12.2019 (Webnoviny.sk) – Polícia dohliada nad odvážaním veľkého množstva sutín po búraní bytovky v Prešove. Ako informoval prešovský hovorca Vladimír Tomek, nakladanie sutín z asanovaného bytového domu bude monitorované kamerami a pod nepretržitým policajným dohľadom. Zaistené veci uskladnia tak, aby ich bolo možné vrátiť majiteľom.

Odvezený materiál bude uskladnený na stráženom mieste a následne budú za účasti polície vykonané ďalšie opatrenia zamerané na prípadné vyhľadanie a zaistenie ďalších dôkazov i vecí dôležitých pre trestné konanie, ktoré nie je možné vykonať na mieste nešťastia,“ vysvetlila prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Búranie zničenej bytovky v Prešove (fotografie)

Nešťastie v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove, ktoré sa odohralo v piatok 6. decembra, má sedem potvrdených obetí. Jedna osoba je stále nezvestná. Na mieste zasahovalo takmer 90 profesionálnych a 29 dobrovoľných hasičov s použitím 40 kusov hasičskej techniky. Nútene sú stále evakuovaní obyvatelia 69 bytov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Výbuch plynu v bytovom dome v Prešove (fotografie)

Viac k témam: Výbuch plynu v Prešove
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia dozerá nad odvozom sutín po búraní bytovky v Prešove, zaistené veci vrátia majiteľom © SITA Všetky práva vyhradené.