Po parku budú rozhadzovať slepačí hnoj, opatrením chcú zabrániť ľuďom zhromažďovať sa

Správy Svet

30.4.2020 (Webnoviny.sk) – Vo švédskom meste Lund sa rozhodli zabrániť združovaniu veľkého množstva ľudí v tamojšom centrálnom parku svojským spôsobom. Rozptýlia v ňom slepačí hnoj. Opatrenie má zabrániť ľuďom oslavovať tam takzvanú Valpurginu noc, ktorú si vo Švédsku v poslednú aprílovú noc okrem iného pripomínajú aj zapaľovaním vatier.

Do mesta na juhu Švédska obyčajne prichádzajú na Valpurginu noc desaťtisíce ľudí. Tento rok však v krajine zúri nový koronavírus a miestni predstavitelia chcú zabrániť ďalšiemu šíreniu.

„Lund by sa mohol v poslednú aprílovú noc stať epicentrom šírenia koronavírusu,“ vyjadril sa pre noviny Sydsvenskan predseda miestneho výboru pre životné prostredie Gustav Lundblad.

Viac o téme Koronavírus

Ako vysvetlil, rozptýlenie hnoja po parku má viac účelov. „Budeme mať možnosť pohnojiť trávniky a zároveň to bude smrdieť, a tak nemusí byť príjemné tam sedieť a popíjať pivo,“ uviedol.

Vo Švédsku nie je pre koronavírus povinné obmedzenie pohybu. Mnohí ľudia však dobrovoľne udržiavajú sociálny odstup.

Viac k témam: hnojivo, Koronavírus, park
Zdroj: Webnoviny.sk – Po parku budú rozhadzovať slepačí hnoj, opatrením chcú zabrániť ľuďom zhromažďovať sa © SITA Všetky práva vyhradené.