Pápež František vyzval svet na solidaritu v boji s pandémiou, teraz podľa neho nie je čas na sebeckosť

Správy Svet

12.4.2020 (Webnoviny.sk) – Pápež František vyzval svet na solidaritu v boji s „epochálnou výzvou“, ktorú predstavuje pandémia nového koronavírusu.

Špeciálne tiež oslovil politických lídrov, ktorých požiadal, aby dali nádej a príležitosti prepusteným pracovníkom.

Viac o téme: Koronavírus

Vyjadril sa tak v nedeľu v tradičnej veľkonočnej kázni, pričom tiež vyzval na odpustenie sankcií, dlhov a pokoj zbraní na upokojenie konfliktov a finančnej krízy po celom svete.

Poďakovanie sestričkám a lekárom

Samostatné modlitby venoval mŕtvym, chorým, seniorom, utečencom a chudobným ľuďom a zároveň adresoval slová poďakovania a povzbudenia sestričkám a lekárom, ktorí „pracujú až do vyčerpania a často na úkor vlastného zdravia“.

Pápež tiež vyzval Európsku úniu, aby sa postavila „epochálnej výzve“, ktorú predstavuje COVID-19 a odolala tendenciám k sebeckosti a rozdeľovaniu sa.

Na sebeckosť nie je čas

Pripomenul pritom, že Európa znova povstala po druhej svetovej vojne práve vďaka „duchu solidarity, ktorý jej umožnil prekonať spory z minulosti“.

„Toto nie je čas na sebeckosť, pretože výzva, ktorej čelíme, je spoločná a nerozlišuje medzi ľuďmi,“ skonštatoval.

Kresťania na celom svete prežívajú nevídané veľkonočné sviatky, keď museli pre pandémiu koronavírusu zostať zatvorené kostoly.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František vyzval svet na solidaritu v boji s pandémiou, teraz podľa neho nie je čas na sebeckosť © SITA Všetky práva vyhradené.