Iracký pár sa zosobášil uprostred pandémie, o pomoc požiadali políciu (video)

Zaujímavosti

12.4.2020 (Webnoviny.sk) – Iracký študent Ahmed Khaled al-Kábi mohol osláviť vytúžený sobáš s láskou svojho života vďaka pomoci polície.

Dvadsaťtriročný muž, ktorý svoju novomanželku požiadal o roku vlani, plánoval veľkú svadbu s rodinou a priateľmi v irackom meste Nadžaf, no zámer mu prekazila pandémia koronavírusu. V snahe zabrániť šíreniu nákazy totiž iracká vláda nariadila prísne bezpečnostné opatrenia, vrátane zákazu zhromažďovania veľkých skupín ľudí.

Viac o téme: Koronavírus

Navyše, Nadžaf patrí medzi najviac zasiahnuté mestá v Iraku, keď naň pripadá zhruba 20 % celkového počtu potvrdených prípadov v krajine. Provincia hlási 257 potvrdených prípadov a najmenej päť úmrtí. Celkovo zatiaľ v Iraku ochoreniu COVID-19 podľahlo 72 ľudí a krajina potvrdila vyše 1 300 prípadov nákazy.

Keďže al-Kábi nechcel sobáš odkladať, prišiel s iným plánom. Požiadal o pomoc miestne bezpečnostné zložky a polícia zareagovala tak, že mu poskytla autá a jeho nevestu previezla na rodinnú oslavu pre šesť ľudí.

„Nečakala som, že moja svadba bude takáto. Dúfala som v oslavu a návštevu imáma, no to sme nemohli,“ vyjadrila sa nevesta Rukaja Rahim.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Pandémia, sobáš, svadba
Zdroj: Webnoviny.sk – Iracký pár sa zosobášil uprostred pandémie, o pomoc požiadali políciu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.